Yükleniyor, lütfen bekleyiniz.

Asistan Bildiri Yarışması

...

Asistan Bildiri Yarışması

Yarışmalar

Sevgili Asistan Kardeşlerimiz,

Her yıl ulusal kongremizin en merakla beklenen, heyecanla takip edilen oturumlardan birisi, hiç şüphesiz sizlerin büyük emekler harcayarak, büyük bir heyecan ve gururla ortaya çıkardığınız çalışmalarınızın sunulduğu ASİSTAN BİLDİRİ YARIŞMASI’dır. Bu senede sunacağınız çalışmalarla hem bilimsel alanda ciddi bir katkınız olacak, hem de aynı heyecanı bir kez daha yaşamış olacağız.

Asistan Bildiri Yarışması’nın son başvuru tarihinin 5 Eylül 2021 olduğunu hatırlatır değerli çalışmalarınızla ASİSTAN BİLDİRİ YARIŞMASI’nın heyecanını bir kat daha artırmanızı bekleriz.

Başvurularınız ile ilgili her sorunda aşağıdaki adreslerden yardım ve bilgi alabilirsiniz.

Saygılarımızla.

Asistan Bildiri Yarışması Kurulu

Dr. Ahmet DEMİR arbdemir@gmail.com
Dr. Şakir ÜNAL sakirunal@hotmail.com
Dr. Bilsev İNCE bilsevince@yahoo.com
Dr. Kamuran Zeynep SEVİM kzeynep.sevim@gmail.com

Asistan Bildiri Yarışması Jürisi 

(Deneysel)

Asil
Dr. Lütfi Eroğlu
Dr. Mehmet Dadacı
Dr. Selahattin Özmen
Dr. Eyüphan Gencel
Dr. Emin Kapı
Dr. Mehmet Bozkurt
Dr. Ahmet Çağrı Uysal
Dr. Derya Özçelik

Yedek
Dr. Tekin Şimşek

(Klinik)

Asil

Dr. Ali Rıza Öreroğlu
Dr. Kemalettin Yıldız
Dr. Mehmet Altıparmak
Dr. Hüseyin Borman
Dr. Semih Bağhaki
Dr. Şükrü Yazar
Dr. Alper Aksoy
Dr. Ahmet Seyhan

Yedek
Dr. Erol Benlier

 

Asistan bildiri yarışmasına ilişkin yönerge aşağıdadır.

Asistan bildiri yarışması yönetmeliği

Pandemi nedeniyle 2020 yılında “Asistan Bildiri Yarışması” yapılamamıştır. Bu yarışmaya katılamayan, çalışmasını asistanlığı döneminde tamamlayan uzman hekimlerden gelen talepler değerlendirilmiş, haklarının gözetilmesi adına; 12 Ağustos 2021 tarihli yönetim kurulu toplantısında, Asistan Bildiri Yarışması Yönetmeliğinde Madde 8 içinde yer alan “Bu gruba, yarışmanın yapılmakta olduğu kongre ile bir önceki kongre arasındaki bir tarihte uzman unvanını alan, yani, bir önceki kongre tarihinde asistan olan ve yarışmada sunduğu çalışmayı asistanlığı döneminde gerçekleştiren kişiler de dâhildir.” ibaresi bir defaya mahsus sadece 2021 yılı Asistan Bildiri Yarışmasında geçerli olmak üzere; “Bu gruba, yarışmanın yapılmakta olduğu kongre ile 2019 ulusal kongresi arasındaki bir tarihte uzman unvanını alan, yani, bir önceki asistan bildiri yarışması yapılabilen kongre tarihinde asistan olan ve yarışmada sunduğu çalışmayı asistanlığı döneminde gerçekleştiren kişiler de dâhildir..” olarak değiştirilmesi uygun görüldü.

 

Yarışmaya başvurmak için online bildiri sistemi üzerinden bildirinizi yükleyip ilk adımda “Asistan bildiri yarışmasına katılmak istiyor musunuz?” sorusuna EVET şeklinde yanıt verilmesi gerekmektedir.

Bildiri sisteme girildikten sonra eş zamanlı olarak “Asistan Bildiri Yarışması Başvuru Formu”nun yarışmaya katılmak isteyen asistanın çalıştığı kliniğin Anabilim Dalı Başkanı / Klinik Şefi tarafından doldurularak tprecd2021@valor.com.tr adresine gönderilmesi gerekmektedir.

Asistan bildiri yarışması başvuru formu

Asistan Bildiri Yarışması için yukarıda sıralanan işlemlerin 5 Eylül 2021 tarihine kadar tamamlanmış olması gerekmektedir. Bu tarihten sonra yarışmaya başvurmak mümkün değildir.

Top

Registration link is now active!